Начало каталога статей Разное Дослідження в галузі стовбурових клітин

Дослідження в галузі стовбурових клітин можуть бути припинені

Французький суддя Ів Бот вважає аморальним патентування винаходів, пов’язаних з використанням стовбурових клітин, що були отримані з людських ембріонів. Авторитетне видання «The Independent» повідомляє, що він вимагає від Європейського суду розглянути висунуту ним вимогу і винести відповідне рішення.

 

У найближчі кілька тижнів 13 суддів Великої палати Європейського суду мають розглянути вимогу Іва Бота. Кореспондент видання Стів Коннор повідомляє, що протягом шести місяців суд повинен винести остаточне рішення про те, чи варто накласти заборону на патентування винаходів в області дослідження стовбурових клітин.

 

Реакція провідних британських фахівців з біомедицини була дуже неоднозначною. Вони були шоковані заявою французького судді про те, що неприпустимо проводити патентування винаходів, пов’язаних з дослідженням стовбурових клітин. Біомедики вважають, що якщо судді Європейського суду підтримають Бота, то це означає кінець практично всім  дослідженням у цій області. За словами Сера Єна Вілмута, людини, що клонувала всім відому овечку Доллі, якщо буде прийнято рішення на користь Бота, то робота в області ембріональних стовбурових клітин буде «підірвана». Він додав, що компанії не будуть інвестувати в академічні дослідження у разі неможливості їх юридичного захисту.

 

Бот почав займатись цим питанням, коли Європейський суд доручив йому винести рішення у суперечці, яка мала місце у німецькому патентному суді. Тоді він заявив, що стовбурові клітини, що були отримані з людських ембріонів, можуть згодом розвинутись у повноцінний ембріон. Тому, з точки зору закону, ці майбутні ембріони не можуть використовуватися у патентуванні. У своєму висновку він стверджує, що використання стовбурових клітин у патентуванні рівнозначно використанню людських ембріонів, як звичайної сировини, а це вже суперечить загальноприйнятій етиці і соціальній політиці.

 

Натомість Боту, професор Кембріджського університету Остін Сміт стверджує, що патентування є ключовим інструментом використання академічних відкриттів у сфері медицини. Відмова від патентування призведе до припинення досліджень, які в майбутному могли б стати в нагоді для лікування невиліковних хвороб. Він констатує, що це знищить європейську біотехнологію в цій галузі.

 

За словами професора Університетського коледжу Лондона Піта Коффі, ця заборона може привести до того, що британські винаходи використовуватимуться в інших країнах, де патентні права знаходяться під захистом.

 

Додамо, що раніше вчені каліфорнійського Інституту Салка зробили висновок, що останні досягнення в області дослідження плюріпотентних стволових клітин (IPS) несе в собі приховану проблему. Дослідники під керівництвом Джозефа Екера встановили, що процес перепрограмування, що використовується для отримання стовбурових клітин із клітин шкіри, не може повністю стерти генетичну програму простих клітин шкіри.

 

Джерело:

http://patentresult.com.ua/

 

Статьи

Товары
Технологии
Промышленность
Транспорт
Работа
Бизнес
Строительство
Культура
Разное
   Лечение ВИЧ – инфекции
   Информационные системы
   Дослідження в галузі стовбурових клітин
   Почтовые ящики
   Бензол
   Полиэтилен
   Какие бывают наполнители у одеял
   Исторический белорусский город Пинск
   Белорусские спортивные успехи
   Уголь для отопления дома
   Натуральные моющие средства
   Кровати и столы в медицине
   Повышение урожайности культур
   Нарезные охотничьи карабины
Недвижимость
Деловое
Интерьер
Дизайн
Стройтехнологии
Компьютерное
Производство
Сельское хозяйство
Безопасность
Rambler's Top100 Яндекс цитирования МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов